o przedszkolu

Tyskie Przedszkole Montessori powstało, bo mama i córka zdecydowały o tym, żeby zacząć realizować swoje marzenia o stworzeniu miejsca, w którym dzieci traktowane są jak ludzie, a edukacja prowadzona jest w sposób przemyślany i dostosowany do możliwości każdego ucznia.

Zależy nam na miejscu z duszą, będącym przestrzenią bezpieczną, ale i umożliwiającą rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami dzieci. Chcemy, żeby przedszkole nie było przechowalnią ani kuźnią talentów, a prawdziwym Domem Dziecięcym. Pracujemy zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori dlatego, że bliskie są nam jej propozycje dydaktyczne i spojrzenie na rozwój dzieci. Ważne dla naszej wizji przedszkola są również słowa Janusza Korczaka oraz koncepcja porozumienia bez przemocy i szeroko rozumiane podejście rodzicielstwa bliskości. 

Nie wyobrażamy sobie dnia w przedszkolu bez długiego spaceru i przebywania dzieci i nauczycieli blisko natury. Wiemy, jak ważna jest otwartość na różne sposoby wspomagania rozwoju uczniów dlatego (jako kadra przedszkola) nigdy nie przestajemy się uczyć, śledząc nie tyle „trendy edukacji”, co zdobywając wiedzę z zakresu współczesnej psychologii, pedagogiki i neurodydaktyki. Dążymy do bycia placówką montessoriańską,  w której dzieci i dorośli mają najlepsze warunki do rozwoju. Dobrze znając metodę, nie zamykamy się na to, co pokazują nam dzieci lub co nowego wniosą dorośli do przedszkolnego otoczenia. Zachęcamy do dołączenia do naszej społeczności.

jak do nas dołączyć

Obecnie rekrutacja do przedszkola jest zamknięta.

Można zapisać się na listę informacyjną – rodziców z tej listy poinformujemy, gdy będzie dzień otwarty lub zostanie wyznaczony termin spotkania informacyjnego, dotyczącego dzieci z wybranego rocznika.

O rozpoczęciu procedury zapisu nie decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń – w naszym przedszkolu, przyjmując nową rodzinę, bierzemy pod uwagę dobro i potrzeby całej grupy (w tym równowagę płciową i rocznikową przedszkolaków) oraz wspólnotę wartości i możliwość nawiązania współpracy z daną rodziną.

Żeby zapisać się na listę informacyjną, prosimy o przesłanie na adres kontakt@montessoritychy.pl następujących danych:
Imię i nazwisko dziecka, data urodzenia, data planowanego rozpoczęcia przedszkola, imię i nazwisko rodzica, telefon/adres kontaktowy.

adaptacja

Jak to wygląda w naszym przedszkolu?

Obecnie aż do roku przedszkolnego 2022/2023 nie dysponujemy wolnymi miejscami w przedszkolu. Zachęcamy jednak do kontaktu w tej sprawie – mamy listę rezerwową, na którą wpisujemy rodziny zainteresowane zapisaniem dziecka do placówki, korzystamy z niej w przypadku zmian w grupie.

Zależy nam na utrzymaniu równowagi płciowej i wiekowej zgodnie z założeniami metody.

Po wstępnej rozmowie telefonicznej zapraszamy oboje rodziców na rozmowę, zgodnie z zasadą przyjmowania do przedszkola nie tyle dzieci, co całych rodzin. Następnie zapraszamy do obserwacji zajęć w naszym przedszkolu, po którym spotykamy się na rozmowie. W miarę możliwości zapraszamy również na warsztaty dotyczące metody.

Co dzieje się dalej?

1

Dziecko ogląda przedszkole i poznaje nauczyciela – dzieje się to po godzinach pracy tak, by maluch miał możliwość oswoić się z przestrzenią i osobą wprowadzającą w grupę bez innych trudnych czynników.

2

Wchodzenie w grupę przedszkolną – zapraszamy rodziców z dzieckiem w godzinach popołudniowych po to, by grupa nie była zbyt liczna, a nauczyciel miał możliwości poświęcenia wystarczającej ilości uwagi nowemu dziecku. Pierwsze wejście może trwać piętnaście minut, godzinę lub dwie. Rodzic może być w środku z dzieckiem, lub czekać na przedszkolnej kanapie – decyzję podejmujemy indywidualnie, obserwując dziecko w pierwszych przedszkolnych chwilach.

3

Przyjście do przedszkola w godzinach porannych. W tym czasie rodzic również może towarzyszyć dziecku, zachęcamy jednak do sprawdzenia swojej gotowości i przekonania, że to najlepsza droga do wsparcia swojego dziecka.

W czasie adaptacji (zwykle około dwóch tygodni – miesiąca) zarówno rodzice, jak i nauczyciele, mogą sprawdzić jak dziecko znajduje się w środowisku Montessori i podejmowana jest ostateczna decyzja o zapisie dziecka do przedszkola.

zajęcia dodatkowe

Lorem ipsum lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

newsletter

Zapisz się, żeby wiedzieć, co się u nas dzieje

.
Przewiń do góry