Close

Lidia Rzeszutko

logopeda, asystentka nauczycielki
filologia polska, UŚ logopedia, UŚ logorytmika, ProCentrum Trening Skutecznego Nauczyciela, Centrum Edukacji Gordona Kurs dla Asystentów Montessori, PIM PIM, kurs nauczyciela Montessori 3-6 lat

Choć początki mojej drogi wskazywały jednoznacznie na redakcję tekstu, szybko zorientowałam się, że to praca z dziećmi jest moim powołaniem. Studenckie praktyki nauczycielskie prowadzone na różnych etapach edukacji oraz te, przez które przeszłam będąc jeszcze w liceum – prowadzone w przedszkolu, ukierunkowały mnie stanowczo w stronę młodszych dzieci. Od tego czasu staram się dowiedzieć jak najwięcej, szukając odpowiedniej dla mnie metody pracy.

Swoją zawodową ścieżkę rozpoczęłam w żłobku i przedszkolu, niemal w pełni się tam odnajdując. Maiłam jednak pytania i zastrzeżenia, na które nie była mi w stanie odpowiedzieć podstawa programowa czy podręczniki do dydaktyki. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o Marii Montessori (oczywiście była to opowieść Karoliny) zaczęłam zastanawiać się czy to właśnie nie jest miejsce dla mnie. Teraz wiem, że tak.

W pracy z dziećmi uwielbiam ich świeże spojrzenie, czułość i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Często przysłuchuję się ich rozmowom i przyglądam temu, jak niemal z zapartym tchem uczą się czegoś nowego. To dla mnie niesamowite doświadczenie.

%