Close

Karolina Nogas

Nauczycielka
+48693084902 kontakt@montessoritychy.pl

Karolina Nogas

MISH UŚ, filologia polska i filozofia ISM UŚ, filologia polska PIM, kurs nauczyciela Montessori 3-6 lat IDN Katowice, podyplomowe studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej ratownik WOPR Birth to Three Assistans Course, AMI

Z wykształcenia i zamiłowania jestem polonistką. Moja ścieżka zawodowa choć krótka i dość wyboista (uwielbiam pracować), zawsze prowadziła do pracy z dziećmi, edukacja była jednym z moich głównych obszarów zainteresowań. Długo szukałam rozwiązania, które pozwoli mi pogodzić moje niezależne myślenie o kształceniu i wychowaniu z pracą w ramach systemu, którym jednak jest aktualny model edukacyjny.  Aż (przypadkiem) trafiłam na metodę Marii Montessori, wzięłam udział w pierwszej konferencji, natychmiast zapisałam się na kurs i zaczęłam pracę w przedszkolu.

Godziny spędzone na rozmowach z mamą o tym, jak powinny wyglądać przedszkole i szkoła, doprowadziły mnie wprost pod drzwi naszej wspólnej placówki. Całą zawodową energię inwestuję w to, by tworzyć miejsce naszych marzeń. Najcenniejsze w takim modelu pracy jest dla mnie to, że pozwala mi bezustannie rozwijać się w różnych obszarach.

W mojej zawodowej codzienności bardzo cenię sobie możliwość obserwacji, ważne są dla mnie relacje – z dziećmi i innymi dorosłymi, mam przekonanie, że to one są pierwszym krokiem do zmian i zasobem, dzięki któremu możliwy jest rozwój. Interesuję się sposobami patrzenia na dziecko (nie tylko w szkolnym kontekście), które opierają się na wzajemnym szacunku i głębokim zaufaniu.

%