Close

Karolina Nogas

Nauczycielka
+48693084902 kontakt@montessoritychy.pl

Karolina Nogas

MISH UŚ, filologia polska i filozofia ISM UŚ, filologia polska PIM, kurs nauczyciela Montessori 3-6 lat IDN Katowice, podyplomowe studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej ratownik WOPR

Z wykształcenia i zamiłowania jestem polonistką. Moja ścieżka zawodowa choć krótka i dość wyboista (uwielbiam pracować), docelowo zawsze prowadziła do pracy z dziećmi, nauczanie zawsze było w obszarze moich zainteresowań. Długo szukałam rozwiązania, które pozwoli mi pogodzić moje niezależne myślenie z pracą w ramach systemu, którym jednak jest aktualny model edukacyjny.  Aż (przypadkiem) trafiłam na metodę Marii Montessori, wzięłam udział w pierwszej konferencji, natychmiast zapisałam się na kurs i zaczęłam pracę w przedszkolu. Najcenniejsze w takim modelu pracy jest dla mnie to, że pozwala mi bezustannie rozwijać się w różnych obszarach.

Godziny spędzone na rozmowach z mamą o tym, jak powinna wyglądać edukacja doprowadziły mnie wprost pod drzwi naszej wspólnej placówki. Całą zawodową energię inwestuję w to, by tworzyć miejsce naszych marzeń.

W pracy z dziećmi najbardziej cenię sobie możliwość obserwowania ich. Chciałabym kiedyś powiedzieć (za Montessori) „te dzieci pracują tak, jakbym nie istniała”. Nie wyobrażam sobie dnia w klasie bez rozmów i wspólnych powodów do śmiechu.

Co najbardziej lubię robić w klasie?

malować
80%
czytać
95%
śpiewać
74%
pracować z materiałem z obszaru kultury
85%